Stránka se stahuje…
background
7. TÝDEN

7. TÝDEN 7. Květen 2016

Štěňátkům už bylo 7 týdnů. Všechna jsou očkovaná, čipovaná, několikrát odčervená a ještě si užívají jeden druhého. Učíme je zvykat si na různé zvuky (sekačka, driblující míč apod.) a podněty. Když poprvé ztuhnou nebo utečou, podruhé už zvědavě nakukují, co se děje, a potřetí se jdou přidat. Velkými učiteli pro ně jsou "tety" Bonie a Glory a samozřejmě i "strejda" Burák. Akira všechno pečlivě pozoruje a když se jí něco nelíbí (hlavně u Buráka), dá to jasně najevo  :-)

Na rajče jsem opět přidala nějaké fotky http://hovawart-odhlubokehoparku.rajce.idnes.cz/

 

KONTROLA VRHU 4. Květen 2016

Dnes k nám přijela paní Černá na kontrolu vrhu. Štěňátka se jí předvedla ve "všech barvách" - přišla se s ní pomazlit, okousala jí boty a nohavice, ale nakonec popadala jako brambory a usnula, takže vážení a celková prohlídka proběhla v klidu. Hodnocení vrhu je opět moc pěkné a všechna štěňátka byla doporučena k zápisu do plemenné knihy. Máme moc velkou radost.

ČIPOVÁNÍ a OČKOVÁNÍ 3. Květen 2016

Dnes za námi přijela paní veterinářka a prcky nám očipovala a naočkovala. Všichni byli moc stateční...

BAUGLIR A JEHO OPERACE

BAUGLIR A JEHO OPERACE 29. Duben 2016

Tento týden absolvoval náš malý Bauglir hned 2 operace. Nejprve mu v úterý odoperovali zánět podbřišnice a v pátek pak kýlu, kterou si vytlačil tím pidi otvorem, který nechali pro dren.....zotavuje se nám skvěle a už je ho doma plno. Nechala jsem ho ještě odděleného od zbylé smečky, tak se mu o zábavu staráme my. Zatím hodně spí, ale už opět začal přibývat na váze a s chutí jíst. Držte nám pěsti !

VOLNÝ PEJSEK

VOLNÝ PEJSEK 20. Duben 2016

Pro našeho pejska hledáme novou rodinu. Pejsek má díky silné kostře, pěkně vyjádřeným znakům a nebojácné povaze velký potenciál pro výstavy i výcvik, proto bychom velmi rádi našli takové páníčky, kteří by se mu v tomto směru chtěli věnovat.

Nezávazné návštěvy vítány.

1 MĚSÍC

1 MĚSÍC 18. Duben 2016

Štěňátka mají za sebou 1 měsíc života.

Z kuchyně jsme je přestěhovali do venkovního bytečku, kde mají víc prostoru, neklouže tam podlaha a mohou si chodit dovnitř a ven, jak chtějí.

Byla už podruhé odčervena.

Akira je většinu času s nima ve výběhu a musím říct, že si je chrání opravdu pečlivě - až mě překvapila.

Akiřino mléko už je pro ně jen okrajové. Dostávají hlavně mleté maso, granule, kaši a tvaroh. Maso vede na plné čáře :-)

Na rajče jsem opět přidala fotky a videa - http://hovawart-odhlubokehoparku.rajce.idnes.cz/VRH_B_-_1_mesic/

 

3 TÝDNY

3 TÝDNY 8. Duben 2016

Štěňátka dnes slaví 3 týdny života. Během minulého týdne byla odčervena, ostříhali jsme všechny drápky, a protože Aki má méně mléka, než by prťata potřebovala, začali jsme i jednou denně přikrmovat mlékem pro štěňata. Průměrná váha holek je 1,3 kg, kluci nám trošku zaostávají - tedy zatím  :-)

Fenky již své nové rodiny našly a o víkendu přijedou první návštěvy, pejci na ně ještě čekají.

Na rajčeti opět nějaké fotky.