Stránka se stahuje…
background
...A JE FUČ

...A JE FUČ 8. Květen 2016

Dneska odjela do nového domova naše Belladonna. Panička se jí už nemohla dočkat, takže jsme se domluvily na prvním možném termmínu odběru. Podle prvních zpráv jsou z Bellinky doma všichni nadšení, ona si krásně zvyká a je moc šikovná. Máme velkou radost, že si ji vybrala právě tahle rodina. Děkujeme za lásku a péči, kterou Bellince dáváte 

7. TÝDEN

7. TÝDEN 7. Květen 2016

Štěňátkům už bylo 7 týdnů. Všechna jsou očkovaná, čipovaná, několikrát odčervená a ještě si užívají jeden druhého. Učíme je zvykat si na různé zvuky (sekačka, driblující míč apod.) a podněty. Když poprvé ztuhnou nebo utečou, podruhé už zvědavě nakukují, co se děje, a potřetí se jdou přidat. Velkými učiteli pro ně jsou "tety" Bonie a Glory a samozřejmě i "strejda" Burák. Akira všechno pečlivě pozoruje a když se jí něco nelíbí (hlavně u Buráka), dá to jasně najevo  :-)

Na rajče jsem opět přidala nějaké fotky http://hovawart-odhlubokehoparku.rajce.idnes.cz/

 

KONTROLA VRHU 4. Květen 2016

Dnes k nám přijela paní Černá na kontrolu vrhu. Štěňátka se jí předvedla ve "všech barvách" - přišla se s ní pomazlit, okousala jí boty a nohavice, ale nakonec popadala jako brambory a usnula, takže vážení a celková prohlídka proběhla v klidu. Hodnocení vrhu je opět moc pěkné a všechna štěňátka byla doporučena k zápisu do plemenné knihy. Máme moc velkou radost.

ČIPOVÁNÍ a OČKOVÁNÍ 3. Květen 2016

Dnes za námi přijela paní veterinářka a prcky nám očipovala a naočkovala. Všichni byli moc stateční...

BAUGLIR A JEHO OPERACE

BAUGLIR A JEHO OPERACE 29. Duben 2016

Tento týden absolvoval náš malý Bauglir hned 2 operace. Nejprve mu v úterý odoperovali zánět podbřišnice a v pátek pak kýlu, kterou si vytlačil tím pidi otvorem, který nechali pro dren.....zotavuje se nám skvěle a už je ho doma plno. Nechala jsem ho ještě odděleného od zbylé smečky, tak se mu o zábavu staráme my. Zatím hodně spí, ale už opět začal přibývat na váze a s chutí jíst. Držte nám pěsti !

VOLNÝ PEJSEK

VOLNÝ PEJSEK 20. Duben 2016

Pro našeho pejska hledáme novou rodinu. Pejsek má díky silné kostře, pěkně vyjádřeným znakům a nebojácné povaze velký potenciál pro výstavy i výcvik, proto bychom velmi rádi našli takové páníčky, kteří by se mu v tomto směru chtěli věnovat.

Nezávazné návštěvy vítány.

1 MĚSÍC

1 MĚSÍC 18. Duben 2016

Štěňátka mají za sebou 1 měsíc života.

Z kuchyně jsme je přestěhovali do venkovního bytečku, kde mají víc prostoru, neklouže tam podlaha a mohou si chodit dovnitř a ven, jak chtějí.

Byla už podruhé odčervena.

Akira je většinu času s nima ve výběhu a musím říct, že si je chrání opravdu pečlivě - až mě překvapila.

Akiřino mléko už je pro ně jen okrajové. Dostávají hlavně mleté maso, granule, kaši a tvaroh. Maso vede na plné čáře :-)

Na rajče jsem opět přidala fotky a videa - http://hovawart-odhlubokehoparku.rajce.idnes.cz/VRH_B_-_1_mesic/

 

3 TÝDNY

3 TÝDNY 8. Duben 2016

Štěňátka dnes slaví 3 týdny života. Během minulého týdne byla odčervena, ostříhali jsme všechny drápky, a protože Aki má méně mléka, než by prťata potřebovala, začali jsme i jednou denně přikrmovat mlékem pro štěňata. Průměrná váha holek je 1,3 kg, kluci nám trošku zaostávají - tedy zatím  :-)

Fenky již své nové rodiny našly a o víkendu přijedou první návštěvy, pejci na ně ještě čekají.

Na rajčeti opět nějaké fotky.